İnstagram

İnstagrama PC’den Fotoğraf Yükleme. (Programsız)

İnstagram 1 Milyara yaklaşan kullanıcısı ile son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya uygulaması olmaya devam ediyor. Özellikle Facebook’un kan kaybetmesiyle İnstagram daha popüler hale gelmektedir. Önceleri sadece cep telefonu ve tabletlerde çalışabilen İnstagram artık Pc’lerde web tarayıcısı üzerinden de çalışmakta. Ancak hala DM (direct message) mobil üzerinde çalışmaktadır.

Artık İnstagram’ı sadece görüntüleme amacıyla hizmet veren web sayfalarından, ufak bir hile ile fotoğraf paylaşımı yapabiliyorsunuz. Bunun İçin Chrome ya da mobil destekleyen bir tarayıcı işinizi görecektir. Adımları sırasıyla uygularsanız siz de webden fotoğraf paylaşabilirsiniz.

  1. Öncelikle masaüstü ya da dizüstü bilgisayarımızdan Chrome ’u açıyoruz
  2. Chrome’nin sağ üst köşesinde yer alan 3 noktayı tıklıyor “Diğer Araçlar->Geliştirici Araçlarını” tıklayarak, Geliştirici penceresini açıyoruz. Bu işlemlerin yerinde kısa yol olarak direk “F12” ile de ulaşabilirsiniz.
  3. Daha sonra geliştirici penceresinin sol üst köşesinde yer alan ve gri renkli olan fare imlecinin yanındaki tablet ve telefona benzeyen ikona tıklıyoruz. Ekranınız birden mobil ekranına dönüşüyor. Üst taraftan yüzdelik orana göre ekranı büyütüp küçülte biliyoruz. Ya da Chrome’nin bize sunduğu cep telefonu modellerini seçebiliyoruz.
  4. Adres çubuğuna İnstagram adresini kullanıcı adımızla beraber giriyoruz. https://www.instagram.com/cmylmz/ gibi…
  5. Sayfa yüklendiğinde en altta ikonlar beliriyor “➕” tıklayarak resim yükleme penceresini açıyoruz.
  6. Diğer aşamalar normal mobilde olduğu gibi ilerliyor. Bazı fotoğraf filtreleri ile özellikleri webde uygulayamaya bilirsiniz. Ancak web den resim yüklemek daha kolay…

İnstagram’ a tarayıcıdan fotoğraf yüklemek sadece masaüstü yada dizüstünden değil, mobil cihazınızda İnstagram kurulu değilse bile direk tarayıcınızı açıp yükleme yapabilirsiniz.


Buna Bakmayı Unutma:  En İyi 15 Ücretsiz Kod Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.