Netflix

Netflix, 1997 yılında kurulmuş bir Amerikan şirketidir. İlk olarak DVD kiralama hizmeti veren Netflix, zamanla bu hizmetini internet üzerinden de sunmaya başladı ve daha sonra kendi yapımı içeriklerini de yayınlamaya başladı. Netflix’in patronu Reed Hastings’dir. Hastings, Netflix’i 1997 yılında kurmuş ve şirketin yönetimini sürdürmektedir. Ayrıca Hastings, Netflix’in yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olarak görev yapmaktadır.
Şu anda Netflix, dünyanın en büyük ve en popüler çevrimiçi video yayın hizmeti olarak kabul ediliyor ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Netflix, izleyicilerin tercihlerine göre özelleştirilmiş öneriler sunarak onların en çok izledikleri içerikleri bulmalarına yardımcı oluyor. Bu sayede izleyiciler kendi tercihlerine uygun içerikleri bulabiliyor ve en çok izledikleri dizi ve filmleri keşfedebiliyor.

En çok izlenen Netflix dizileri nelerdir ?

Şu anda yayınlanan ve izleyiciler tarafından beğenilen bazı Netflix dizileri şunlar olabilir: Stranger Things, The Crown, Narcos, Orange is the New Black, The Witcher, Money Heist ve Black Mirror. Bu dizilerin hepsi kendi alanlarında başarılı ve izleyiciler tarafından sevilen yapımlar.

En çok izlenen Netflix Filmleri nelerdir ?

The Irishman, Marriage Story, The Two Popes, Roma, Bird Box, 6 Underground ve The Witcher. Bu filmlerin hepsi kendi alanlarında başarılı ve izleyiciler tarafından sevilen yapımlar.

Netflix dizileri neden çok iyi tutuyor?

Netflix, diğer dizi yayınlayıcılarından farklı olarak dizilerini tamamıyla kendi üreterek kontrol edebiliyor. Bu sayede dizilerin kalitesini sürekli yüksek tutabiliyor ve izleyicilerin beğenisine hitap edebiliyor. Ayrıca Netflix, dizilerini izleyicilerin tercihlerine göre özelleştirilmiş önerilerle sunabiliyor, böylece izleyiciler kendilerine uygun içerikleri daha kolay bulabiliyor.

Buna Bakmayı Unutma:  Türkiye'nin En Değerli 100 Markası 2019

Netflix Çıplaklık ve LGBT yi destekliyor mu?

Netflix, Çıplaklık ve LGBT haklarını destekleyen bir platform. Netflix, birçok LGBT temalı dizi ve film yayınlamış ve bu yapımların izleyici kitlesini genişletmeye çalışmıştır. Ayrıca Netflix, LGBT karakterleri de içeriklerinde yer vermiş ve bu karakterleri desteklemiştir. Bir çok ülkede beğeni ile karşılansa da bizdeki gibi bazı ülkelerde tepkiyle kaşınmıştır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir