Lazer Göz Cerrahisi Nedir ?

Lazer Göz Cerrahisi Nedir ?

Göz lazer operasyonları gerek gözlük ve lense alternatif gerekse katarakt gibi göz kusurlarının giderilmesi amacıyla lazer cihazlarıyla yapılan cerrahilerdir. Göz lazeri genellikle uzman bir göz doktoru tarafından yapılan LUM (lazer uygunluk muayenesi) sonucunda karar verilen bir durumdur. Bu muayenede gözün kornea kalınlığı, gözün şekli White-to-White denilen gözün beyaz yerinden beyaz yerine genişliği gibi birçok tetkik ve testten sonra karar verilir. Göz ve içindeki organlar büyümeye devam ettiği için 18 yaşı altındakilere göz lazer operasyonu uygulanmamaktadır.

Göz Lazer Cerrahisi Cihazları

Göz lazer cerrahisi Femtosecond ve Excimer lazer cihazları ile yapılmaktadır.

Bu cihazlar ile

Lazer Göz Uygulama Yöntemleri

  • PRK
  • No TOUCH Lazer
  • iLasik
  • Lasik
  • Lasex
  • ReLEx Smile

Yöntemleri kullanılmaktadır. Bu yöntemler doktor ve hastanın beraber karar verebileceği yöntemlerdir. Bazılarında iyileşme oranı daha uzun bazılarında kornea kalınlığının durumu bazılarında miyop astigmat ve hipermetrop değerlerinin durumuna göre ve fiyata göre değişiklik göstermektedir.

Göz lazer cerrahisi Uygulama Değerleri

Lasik, iLasik için; miyop +10, astigmat +6 ve hipermetropta +6 derecenin altındaki durumlarda;

PRK ve No Touch lazer için miyop, astigmat, hipermetropta +6 derecenin altındaki durumlarda uygulanabilir.

Göz lazer cerrahisi Uygulama Süresi

Göz Lazer uygulaması hazırlık aşaması hariç -25-30 saniye süren bir zaman alır. Toplamda 10-15 dk bir işlemle operasyonunuz tamamlanır.

Göz Lazeri Kimlere Uygulanmaz

Lazer göz ameliyatı; korneada bozuklukları olan, kornea kalınlığı yeterli olmayan, aşırı göz kuruluğu ve glokom olan ile değerleri miyop, astigmat, hipermetropta tutmayan hastalar ile kontrolsüz şeker hastaları ve bağ dokusu hastalıkları HIV virüsü taşıyanlara ile gebe ve emzirme dönemindeki hastalara uygulanmamaktadır.

Buna Bakmayı Unutma:  Yazılım Bombası Nedir ? Software Bomb

 

 

 

 

 


Bu sayfada yer alan bilgiler hiçbir şekilde tedavi, teşhis ve tanı yerine geçmez ve kesin sonuçlar içermez. Bu bilgiler sağlık hizmeti yerine tutulamaz, kesinlikle ilaç olarak önerilmez, doğrulu 100% kabul edilemez. Ziyaretçilerimizin doğacak tüm sorumlulukları kabul ettiği varsayılmaktadır. Tedavi ve teşhis için Lütfen Sağlık Kuruluşlarına Başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir