Tatilden Sonra İşe Motive Olmak İçin 5 İpucu

İçerikler

Tatiliniz çok keyifliydi, ama mola bitti ve şimdi, günlük işinize devam etmelisiniz. Yine de elinizden gelenin en iyisini yapmak için motive olmak neredeyse imkânsız gibi geliyor olabilir.

Nihayetinde, tatilin ardından işlerin koşuşturmacasına geri dönmek zor olabilir. Neyse ki, tatilden sonra iş yerinde motive olmak için yapabileceğiniz birkaç şey var:

1-Küçük Küçük Başlayın

Küçük hedefler belirleyin ve onlara ulaşmak için gayretle çalışın. Buradan, her zamanki gibi iş yapmaya daha da alışabilirsiniz. Sonunda, tekrar yüksek seviyelerde performans gösterdiğiniz noktaya ulaşacaksınız. Ayrıca, günlük hedefler belirlemeye yardımcı olur. Belirli bir günde yapılacak işlerin bir listesini yapabilirsiniz. Ardından, listenizdeki her öğeyi bitirirken kontrol edebilirsiniz. Bitirilen görevler sonraki görevi yerine getirirken ivme oluşturmanıza yardımcı olur.

2-Dikkat Dağınıklıkları Ortadan Kaldırın

Cep telefonunuzu kapatın, sosyal medya hesaplarınızdan çıkış yapın ve diğer iş dikkatinizi dağıtıcı unsurları ortadan kaldırın. Bu önemli şeylere odaklanabilmenizi sağlar. Böylece işinizi elinizden gelen en iyi şekilde yapmaya çalışırsınız.

Sessiz ve üretken bir çalışma alanı kurmayı unutmayın. Ara ara kesintiler konusunda endişelenmenize gerek kalmadan işlerinizi kolaylıkla halledebileceksiniz.

3-Düzenli Molalar Verin

İşyerinde çok fazla şey yapmaya çalışmayın. Tersine, iş günü boyunca normalde yaptığınız gibi molalar verin. Her mola size bedeninizi ve zihninizi yeniden şarj etme şansı verir. Her moladan döndüğünüzde, elinizden gelenin en iyisini yapmak için iyi donanımlı olacaksınız.

Elbette, molalarınızı işten uzaklaşmak için kullanmalısınız. Molalarda bir şeyler atıştırabilir veya bir şeyler içebilir ya da iş gününüzü güzelleştirmek için olumlu şeyler yapabilirsiniz. Sonuç olarak, molalarınız işyeri üretkenliğinizi optimize etmenize yardımcı olur.

4-Sağlıklı Bir İş-Yaşam Dengesini Koruyun

İş-yaşam dengenizi hayatınızın merkezine koyun. İşten bunalmış hissediyorsanız, stresi azaltmak için uygun önlemleri alın. Örneğin, sinirlerinizi sakinleştirmek için derin nefes almayı kullanabilirsiniz. Ya da yürüyüşe çıkabilir, meditasyon yapabilir veya başka farkındalık aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.

Buna Bakmayı Unutma:  Pazarlamaya Giriş

Motivasyonunuz inatçı bir mücadele olmaya devam ediyorsa ve iş-yaşam dengenizi etkiliyorsa yöneticinize danışın. Şu anda, siz ve yöneticiniz, iş-yaşam dengenizi iyileştirmenize yardımcı olacak yollar üzerinde beyin fırtınası yapabilirsiniz.

5-Meslektaşlarınızla Bağlantı Kurun

Meslektaşlarınıza ulaşın ve iş günü boyunca onlarla etkileşim kurun. Birlikte, siz ve meslektaşlarınız birbirinizi destekleyebilir ve ellerinden gelenin en iyisini yapmak için birbirinizi motive edebilirsiniz.

İş arkadaşlarınızla iletişim hatlarını açık tutun. E-posta ve diğer iletişim platformları aracılığıyla erişilebilir kalın. Bu, akranlarınızla bağlantıda kalmakta sorun yaşamamanızı sağlar ve bunun tersi de geçerlidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir