6.Hareketli (Animasyon) Grafik Tasarım

Basitçe ifade etmek gerekirse, hareketli grafikler, sabit olarak değil hareketli animasyonlardır. Bu, çevrimiçi medyada, televizyonda ve filmde kullanılan animasyon, ses, tipografi, görüntü, video ve diğer efektleri içerebilir. Son yıllarda, teknoloji geliştikçe ve video içeriği krallaştıkça, medyanın popülerliği hızla arttı.
“Hareketli grafik tasarımcısı”, tasarımcılar için daha yeni bir uzmanlık alanı. Genel olarak TV ve film için yapılmış olan teknolojik gelişmeler, tasarım üretim süresini ve maliyetlerini azaltarak daha uygun hale getirdi. Şimdi, hareketli grafikler en yeni tasarım türlerinden biridir ve her türden yeni alan ve fırsat yaratan tüm dijital platformlarda bulunabilir. Animasyon tasarımlarında sadece bir kare görüntünün değil çoklu görüntülerin tasarımı düşünülür. Özellikle video tasarımlarında hedef kitleyi o ambiyansın içine çekebilmek için yaratıcı efektler oluşturmak gerekir.

Hareketli grafik tasarımcıları, tasarımlarını oluştururken zaman çok önemlidir. Yerine ve kullanılan duruma göre zaman seçilerek hedef kitleler sıkılmamalıdır.

Hareketli grafik tasarımcıları hikayecikler geliştirerek başlarlar ve ardından konseptlerini animasyon, video ve geleneksel sanatla hayata geçirirler. Sektöre bağlı olarak, güçlü bir pazarlama, kodlama ve 3D modelleme bilgisi kesin varlıklar olabilir.

Hareketli grafik tasarım örnekleri
– Başlık dizileri ve bitiş jeneriği
– Reklamlar
– Animasyonlu logolar
– Fragmanlar
– Sunumlar
– Tanıtım videoları
– Eğitim videoları
– Web siteleri
– Uygulamalar
– Video oyunları
– Afiş
– GIF’ler


Buna Bakmayı Unutma:  Grafik Tasarımın 8 Türü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir