Grafik Tasarımın 8 Türü

Grafik tasarım; fikirleri tipografi, işaret, şekil, renk ve biçim yoluyla iletmek için kullanılan görsel kompozisyonlardır. Bunu yapmanın tek bir yolu yoktur ve bu nedenle, her biri kendi uzmanlık alanına sahip birkaç grafik tasarım türü vardır.

Sıklıkla birbiriyle çakışsa da her bir grafik tasarım türü belirli beceriler ve tasarım teknikleri gerektirir. Birçok tasarımcı tek tipte uzmanlaşmıştır; bazıları ise birbirine yakın türlere odaklanır. Ancak endüstri şartları sürekli değiştiğinden, tasarımcılar, kariyerleri boyunca uzmanlıklarında değişiklere gidebilmekte ya da uyarlayabilmektedir. Buda yaşam boyu devam eden bir süreç olmaktadır.

Doğru iş için doğru grafik tasarım türlerini kullanın

Grafik tasarım sürekli büyüyen bir alandır ve uzman ve yetenekli tasarımcılara olan talep artıyor. Bir tasarım işini üstlenecek doğru kişiyi ararken, farklı grafik tasarım türlerini bilmek, ihtiyacınız olan uzmanı belirlemenize yardımcı olacaktır.

İster profesyonel bir tasarımcı olun ister işiniz için tasarımcı arayan olun, 8 grafik tasarım türünü anlamak, doğru iş için doğru becerileri bulmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Kurumsal Tasarım/Görsel kimlik grafik tasarımı
  2. Pazarlama ve reklamcılık grafik tasarımı
  3. Çevrimiçi kullanıcı arayüzü (UI) grafik tasarımı
  4. Yayın grafik tasarımı
  5. Ambalaj grafik tasarımı
  6. Hareketli grafik tasarım
  7. Çevresel grafik tasarım
  8. Sanat ve İllüstrasyon için Grafik Tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir