Google AdSense geliri nasıl hesaplanır ?

Merhaba! Google AdSense gelirinin nasıl hesaplanacağı, aslında oldukça basit bir işlemdir. Google AdSense, web sitenizde bulunan reklamların tıklama oranına (CTR) ve tıklamaya yönelik ödemeye (CPC) göre hesaplanır. Örneğin, eğer web sitenizde bir reklamın tıklama oranı %1 ve tıklamaya yönelik ödeme $0.10 ise, o reklamın aylık geliri $100 olacaktır.

Bu gelirin hesaplanması için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Web sitenizde bulunan reklamların tıklama oranını (CTR) ölçün. Bu oran, web sitenizde bulunan toplam reklam gösterimine karşılık gelen tıklama sayısının yüzdesidir. Örneğin, eğer web sitenizde 1000 reklam gösteriminden 10 tanesine tıklama yapılmışsa, reklamlarınızın tıklama oranı %1 olacaktır.
  2. Web sitenizde bulunan reklamların tıklamaya yönelik ödemesini (CPC) ölçün. CPC, reklamlarınızın her bir tıklama için size ne kadar ödeme yapılacağını gösterir. Örneğin, eğer reklamlarınızın her bir tıklama için size $0.10 ödeme yapılacağını varsayarsak, 10 tıklama için size $1 ödeme yapılacaktır.
  3. Adım 1 ve 2’de hesapladığınız değerleri kullanarak aylık gelirinizi hesaplayın. Örneğin, eğer reklamlarınızın tıklama oranı %1 ve tıklamaya yönelik ödemesi $0.10 ise, aylık geliriniz 1000 x 0.01 x 0.10 = $100 olacaktır.

Bu adımları izleyerek Google AdSense gelirinizi kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Eğer hala kafanızda bir soru işareti varsa, yardım için buradayım.


Buna Bakmayı Unutma:  Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır ? 5 Günde 5 Kilo Zayıflatan Diyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir