iPhone 12 Türkiye’ye Ne zaman gelecek ve Fiyatı ve Özellikleri

Apple’nin geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı “Hi Speed!” yani “Merhaba Hız” adını verdiği tanıtımınında Iphone 12’yi görücüye çıkardı.

yeni piyasaya sürülen Iphone 12 ne zaman Türkiye’ye gelecek?, kaç paradan satılacak şu anda herkesi aklında aynı soru. 7,500tl den başlayan Iphone 11 pro ve max özellikleri ve 512 Gb gibi seçeneklerler 15.000 tl ye kadar çıkıyordu.

Iphone 12 için hazırlanmış videoyu izleyebilirsiniz.

iPhone 12 Türkiye’ye Ne zaman gelecek ?


Herkese merhaba. Yeni bir video ile karşınızdayım.

Beklenen video diyebilirim bu video için…

Apple yeni iPhone 12 modellerini görücüye çıkardı ve iPhone 12’yi tam 4 farklı seçenek ile  piyasaya sunacak. Peki bu iPhone 12’lerin 4 farklı seçeneğinin de fiyatları ne olacak ?

Özellikleri nasıl olacak ?

Hakkında merak ettiğiniz tüm şeyler bu videoda.

Apple’ın “Hi Speed!” yani “Merhaba Hız” adlı lansmanı gerçekleşti.

Lansmanda iPhone 12 ailesi tanıtıldı. iPhone 12, iPhone 11’e göre %15 daha küçük olacak Apple iPhone 12’nin tam 5 farklı renk seçeneği olacağını duyurdu. Bunlar Siyah, Beyaz, Kırmızı, Yeşil ve Mavi olacak. Ben daha konuya girmeden favori rengimin mavi olduğunu  size söylemeliyim. Hemen konuya girecek olursak, iPhone 12’nin.

A14 Bionik Çip ile geleceğini söyleyelim ve iPhone 12’nin arkasında 2 kamera olacak ve bu kameraların her biri 12 megapiksel değerinde olacak. 6.1 inç ekrana sahip olacak iPhone 12 64 gb, 128 gb ve 256 gb seçenekleri ile gelecek.

5.4 inç OLED ekrana sahip olan iPhone 12 Mini ise iPhone 12’den farkı, tüm özellikleri aynı olacak ama bir farkı sadece biraz daha küçük olması olacak.

Buna Bakmayı Unutma:  iPhone Sualtı Kamerası Özelliği

Diğer bütün özellikleri aynı olacak iPhone 12 Mini’nin sadece ekranı 5.4 inç olacak Lansmandaki bana göre en büyük haber ise. Biliyorsunuz ki Sosyal Medya’da bazı söylentiler dolaşıyordu.

Yeni nesil iPhone 12’nin kutusundan Şarj aleti ve kulaklığı çıkmayacağına dair  bazı söylentiler vardı. Lansmanda bu habere de açıklık getirildi ve doğrulandı.

Maalesef iPhone 12’lerde, yeni alacağımız iPhone 12’lerde. Kutunun içinden şarj aleti ve kulaklık çıkmayacak. Bu bence sansasyonel bir haber. Yani,.

Gülmek istemiyorum ama. Ya bu iddiaların doğrulanması aslında hoş olmadı. Yani, yorum yapacak olursam, bana göre çok saçma. Çünkü dünyanın parasını verip insanlar telefon alacaklar. Ama gel gör ki içinde şarj aleti ve kulaklığı olmayacak ve biliyorsunuz ki bu bir alışılmışlıktı. Aa ben bunu aslında sert eleştiririm ama bunun yeri bu video değil.  Bunun için ayrıyetten bir tane video çekeriz diye düşünüyorum.

 

Evet fiyatlara gelecek olursak

 

iPhone 12 Mini Apple’ın önerdiği fiyat, yani çıkardığı fiyat “699 $” (Amerikan Doları) iPhone 12 “799 $”, 12 Pro “999 $”, 12 Pro Max ise “1099 $” olarak Apple tarafından satışa sunulacak.

Peki gelelim bizim Türkiye’de bizim fiyatlarının ne olacağına?  Ben zaten yan tarafa ÖTV’sini, KDV’sini, TRT payını ekleyerek size zaten tablo şeklinde buraya. .fiyatını yazacağım ama iPhone 12 Mini’nin Türkiye fiyatı 10 bin 911 Lira.

iPhone 12’nin Türkiye fiyatı, 12 bin 485 Lira iPhone 12 PRO’nun Türkiye fiyatı 15 bin 534 Lira, 12 PRO MAX’in ise 17 bin 106 Lira olması bekleniyor.

Bence bu rakamlar biraz da vergilerin yüksekliğinden dolayı acayip fiyatlara yükselmiş durumda. Bilmiyorum nasıl olacak? Tabii ki rağbet görecektir. İnsanlar kapısında kuyruk bile olacaktır, ön siparişler çoktan verilmiştir ama ucuz olmasını beklemiyorduk ama, vergilerin yine söyülüyorum tabloda gösterdiğim şekilde ÖTV’nin KDV’nin. çok yüksek olması biraz caydırıcı olabilir. Belki hani biraz Türkiye satış biraz düşüş yaşayabilir, Türkiye satışı. Bilmiyorum, Sizin önerileriniz varsa, işte yorumlarınızı bekliyorum açıkçası. Sizin fikirlerinizi merak ediyorum.

Buna Bakmayı Unutma:  iPhone 14 Kutu Açılışı ve Özellikleri

 

Bu fiyatlara Apple almak ister miydiniz ?.

 

Vergilerin bu kadar yüksek olması normal mi ? Çok fazla bir şey de konuşamıyoruz. Çünkü devletin verdiği bir karar sonuçta. Bizim eleştirme hakkımız yok ama sesimizi duyurabiliriz diye düşünüyorum açıkçası.

Ben sizler adına iPhone 12 ve ailesinin, yani yeni iPhone 12 ailesinin fiyatları ve özellikleri hakkında bilgi vermek istedim açıkçası Çok teknik özelliklerine girmedim iPhone 12 çıktıktan sonra alabilirsek incelemesini beraber yaparız.

En önemli 6 özelliği

Birincisi, 5G şebekesini destekliyor olması.

İkincisi A14 Bionik Çipe sahip olması.

Üçüncü ve bence en büyük özelliklerinden biri de. Seramik korumaya sahip olması.

Yani bu iPhone 11’den 4 kat daha sağlam olacağı anlamına geliyor ekranların.

5 farklı renk seçeneği var. Bunları zaten videoda belirtmiştim. Siyah, Beyaz, Yeşil, Kırmızı ve Mavi. Olmak üzere tam 5 farklı rengi olacak iPhone 12’nin. iPhone 12, iPhone 11’e göre %11 daha ince  %16 daha hafif.

Altıncı yani son özellik yani bana göre, yeni iPhone’larda iPhone 12’lerde.

 

LİDAR özelliği de mevcut. LİDAR özelliği neydi ?.

 

Lazer darbeleri kullanarak bir nesne veya bir yüzeyin. uzaklığını anlamaya yarayan teknoloji.

iPhone’un özellikleri bunlar.

 

iPhone 12’nin özellikleri bunlar. Fiyatlarını da zaten size belirttim. Siz ne düşünüyorsunuz ?  Bu özelliklere bu fiyatlar normal mi ?   iPhone 12 çıktığında severek alacak mısınız ? Bu görüşlerinizi bildirin. Videonun altında konuşalım.

 

Zaten bütün yorumlarınızı okuyorum.

Çoğunu da cevaplıyorum, elimden geldiği kadar.

Yeni videolarda görüşmek üzere diyorum, kendinize çok iyi bakın.

 

Hoşçakalın.

 

 


Buna Bakmayı Unutma:  Pazarlamanın 4 P’si

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir