iphone su alti kamerasi özelliği

iPhone Sualtı Kamerası Özelliği

Cep telefonu üreticileri Samsung ve Huawei 2019 yeni model telefonlarında özelliklerini sır gibi saklarken, iPhone’un yeni nesil telefonundaki özellikler sızmaya devam ediyor. 2019 Eylül, ekim ayı gibi lansmanı beklenen yeni modelinden bulunan bir özellik ile iPhone diğerlerine fark atmayı amaçlıyor.

Bu özellik diğer üreticilerinde üzerinde çok çalıştığı ve geliştirmeye devam ettikleri kamera ile ilgili. Amerikan Patent Enstitüsü kuruluşu tarafından sızdırılan bir bilgiye göre iPhone ’in yeni modelleri, artık su altında da kamerası ile çekim yapma yeteneğine sahip olacak. Böylece iPhone yeni modelleri artık su altında çalışabilecek. HD kalitesinde çekim yapabilen iPhone kameraları su altı özelliği ile kendinden söz ettireceğe benziyor.

Su altı çekim özelliğini yapay zekâ ile de birleştirmeyi başaran iPhone telefonlar; kameranın su altına indiğini anında anlayacak ve kameranın tüm ayarlarını su altı özelliğine göre yeniden özelleştirecek. Böylece kullanıcıya çok fazla iş kalmadan su altında bile net görüntüler elde edilebilecek.

iPhone 11 olacağı tahmin edilen yeni nesil iPhone, sevenleri tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

Bu bilginin basına sızmasından sonra Amerikan patent kuruluşu ile Apple arasında sürtüşmeler olduğu ve soruşturma başlatıldığı belirtildi.


Buna Bakmayı Unutma:  6.Hareketli (Animasyon) Grafik Tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir