Outlook’ta Bir E-postaya Başka Outlook Öğesi (E-posta, Kişi, Görev veya Takvim) Ekleme

Son zamanlarda, Microsoft Outlook’ta daha önce hiç yapmadığım bir özelliği keşfettim. E-posta gönderirken bir çoğumuz dosya ekleme özelliğini biliyorsunuzdur. Ancak Ms Outlook bunu geliştirerek daha kullanışlı hale getirmiş.

Başka bir iş arkadaşıma Outlook’taki bir kişiyi ve o kişiden aldığım birkaç e-postayı göndermem gerekiyordu.

Bilgileri birkaç e-postadan ve Outlook’taki kişi kartından ileri geri kopyalamaya başladığımda, bunu yapmanın daha kolay bir yolu olması gerektiğini düşündüm! Neyse ki varmış!

Outlook’ta bir e-postaya bir şey eklemek istiyorsanız, sadece dosya değil bir öğe eklemeniz gerekir. Şöyle yapıyorsun.

Outlook’ta E-postaya Öğe Ekleme

Yeni posta pencereniz açık olduğunda, normalde dosya eklemek için kullandığınız Ekle düğmesinin hemen yanında küçük bir aşağı ok düğmesi olduğunu görürsünüz.

Bu oku tıkladığınızda başka bir seçenek görürsünüz, Öğe . Outlook’un sonraki bir sürümünü kullanıyorsanız iki seçenek görürsünüz: Dosya Ekle ve Öğe Ekle .Kartvizit, Takvim veya Outlook Öğesi arasından seçim yapabilirsiniz. Outlook Öğesi’ne tıklayın ve bir takvim etkinliği, kişi kartı, herhangi bir e-posta mesajı, görevler vb. dahil olmak üzere Outlook’un bir şeyler seçebileceğiniz başka bir ekran açılır.

Buradan, birisine bir takvim öğesi veya kişi kartı gönderirseniz, onu alan kişiye herhangi bir şey yazmak zorunda kalmadan Outlook profiline eklenir.

Outlook’taki bu özelliğin en güzel yanı Outlook 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 ve Office 365 ile çalışmasıdır.


Buna Bakmayı Unutma:  3. Çevrimiçi kullanıcı arayüzü (UI) grafik tasarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.